Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki odebrał dzisiaj z rąk ministra Mariusza Kamińskiego promesę na zakup nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego za najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Ale to nie jedyny samochód, jaki w tym roku trafi do tej jednostki.

Ten rok będzie historyczny dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuleszach Kościelnych. Strażacy z tej jednostki wzbogacą się bowiem aż o dwa nowe wozy pożarnicze. Pierwszy z nich to nagroda w akcji „Bitwa o wozy 2020”. Gmina Kulesze Kościelne z frekwencją na poziomie 71,92% w pierwszej turze wyborów prezydenckich okazała się tą z najwyższą frekwencją w województwie podlaskim. Dziś Wójt Stefan Grodzki odebrał promesę na zakup tego nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego.

Na drugi wóz strażacki gmina otrzymała dofinansowanie w ramach rezerwy celowej „Przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z tego źródła na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Kulesze Kościelne otrzymała 560 tys. złotych. Dodatkowo 20 tys. złotych dofinansowuje Urząd Marszałkowski w Białymstoku, zaś Gmina Kulesze Kościelne ze środków własnych na ten cel przeznaczy sumę 200 tys. złotych.

W sumie w ciągu tego roku gmina wzbogaci się więc o dwa nowe wozy pożarnicze, których wartość szacowana jest aż na 1,7 miliona złotych.

Warto dodać, ze “Bitwa o wozy” odbędzie się także w ramach drugiej tury wyborów prezydenckich. Zasady tej profrekwencyjnej akcji będą jednak nieco inne, o czym już wkrótce poinformujemy naszych czytelników w odrębnym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj