Fot. MSWiA

Gmina Kulesze Kościelne z wynikiem 71,92% jest gminą z najwyższą frekwencją w województwie podlaskim. W związku z tym wygrywa akcję „Bitwy o wozy 2020” w naszym województwie, dzięki czemu jednostka OSP otrzyma nowoczesny samochód pożarniczy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo. W województwie podlaskim nowy samochód trafi do gminy Kulesze Kościelne, gdzie zanotowano najwyższą frekwencję.

Dla mieszkańców może to nie być niespodzianką, ponieważ w gminie Kulesze Kościelne od wielu lat, w trakcie każdych wyborów, notuje się tam jedne z najwyższych frekwencji w kraju. Pięć lat temu wyniosła ona 64,49%. Tym razem mieszkańcy zmobilizowali się jeszcze bardziej i aż 71,92% uprawnionych do głosowania oddało swój głos.

Samochody z akcji “Bitwa o wozy 2020” zostaną przekazane przez Komendę Główną PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj