“Zostań Żołnierzem RP” w Ciechanowcu

  0
  Kiedy:
  16 Lipiec 2020 11:[email protected]:00 – 17:00
  2020-07-16T11:00:00+02:00
  2020-07-16T17:00:00+02:00
  Gdzie:
  Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
  ul. Pałacowa 5
  Ciechanowiec

  Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie. Rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”.

  Zainaugurowana przez Ministra Obrony Narodowej kolejna edycja kampanii jest odpowiedzią na wzrost zainteresowania ochotniczymi formami służby wojskowej i jej głównym celem jest dotarcie z informacjami oraz profesjonalnymi wskazówkami do jak najszerszego grona potencjalnych kandydatów. Pełnienie służby wojskowej to nie tylko dodatkowe obowiązki, ale przede wszystkim stabilizacja zatrudnienia, możliwości zdobycia specjalistycznych kwalifikacji, perspektywa rozwoju zawodowego i osobistego oraz co jest również niezwykle ważne – atrakcyjne wynagrodzenie.

  Służba wojskowa stanowi niezwykle szeroką ofertę skierowaną zarówno do osób, które myślą o studiach wojskowych lub szkole podoficerskiej bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, jak również do osób, które chcą skorzystać z najkrótszej drogi do zawodowej służby wojskowej, jaką stanowi służba przygotowawcza. Jest też wyselekcjonowana oferta dla studentów kierunków cywilnych – program Legia Akademicka. Terytorialna Służba Wojskowa stanowi natomiast świetną perspektywę dla wszystkich osób, które chcą zaangażować się w dodatkowy projekt bez konieczności rezygnacji z dotychczasowej pracy czy szkoły. Jest też oferta szkolnictwa ponadpodstawowego w formie tzw. klas mundurowych oraz elitarny program cyber.mil z klasą. Wojsko Polskie kieruje również specjalną ofertę szkoleń wojskowych do osób, które utraciły pracę lub mają trudności z jej znalezieniem ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

  W okresie wakacji mobilne punkty promocyjno-informacyjne realizujące kampanię pojawią się przy najpopularniejszych atrakcjach turystycznych danego regionu.

  Już 16 lipca taki punkt pojawi się w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W godz. 11:00 do 17.00 będzie możliwość zapoznania się z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego a także spotkanie z podchorążymi wojskowej akademii technicznej oraz uczniami certyfikowanej wojskowej klasy mundurowej z Ciechanowca. Na miejscu będą odbywały się konsultacje z rekruterami z WKU oraz możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bezpośrednio w punkcie promocyjnym. Nie zabraknie również atrakcji. Przygotowany będzie laserowy symulator strzelań, a dzieci będą mogły sprawdzić się na wojskowym torze przeszkód.

  Skład mobilnych punktów promocyjno-informacyjnych realizujących kampanię „Zostań Żołnierzem RP” na trenie administrowanym przez WKU w Bielsku Podlaskim, stanowić będą żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (14 batalion lekkiej piechoty z Hajnówki), 8 Batalionu Radiotechnicznego z Lipowca (183 kompania radiotechniczna Plewki), podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, uczniowie certyfikowanej wojskowej klasy mundurowej z ZSOiZ w Ciechanowcu oraz przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj