11.7 C
Wysokie Mazowieckie
czwartek, 1 października 2020

Policjanci zatrzymali piratkę drogową. Pomocna była Krajowa Mapa Zagrożeń

0
Na 3 miesiące straciła prawo jazdy 40-latka, która przekroczyła w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Kobieta została zatrzymana przez wysokomazowieckich policjantów ruchu drogowego w miejscu wskazanym przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Piknik Militarny w Nowych Piekutach. Zbierano pieniądze dla Michasia [foto+video]

0
Opancerzone pojazdy wojskowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, wiele atrakcji dla dzieci, charytatywne licytacje przedmiotów, żołnierska grochówka oraz smaczne ciasta lokalnych kół gospodyń wiejskich – to wszystko czekało na uczestników pikniku militarnego w Nowych Piekutach. W trakcie imprezy zbierano pieniądze na terapię genową dla małego Michasia chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Rocznica Bitwy pod Pruszanką Starą i piknik militarny w Nowych Piekutach

0
Uroczystości z okazji 81. rocznicy Bitwy pod Pruszanką Starą, w tym rekonstrukcja historyczna, 81. rocznicy powstania Brygady Kawalerii „Plis” oraz piknik militarny w Nowych Piekutach – to wszystko czeka na mieszkańców regionu w przedostatni weekend września.

Najpiękniejszy ogród i wieś w gminie Nowe Piekuty – konkurs

0
Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński zaprasza mieszkańców do udziału w konkursach na najpiękniejszy ogród oraz najpiękniejszą wieś na terenie gminy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lipca br.
Mord Krasowo-Częstki

77. rocznica pacyfikacji wsi Krasowo-Częstki [foto]

0
Społeczność gminy Nowe Piekuty uczciła pamięć zamordowanych mieszkańców wsi Krasowo-Częstki. W tym roku wypada 77. rocznica tej strasznej zbrodni.

Nowe Piekuty – II tura wyborów prezydenckich

0
W powiecie wysokomazowieckim drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z poparciem 80,94 %, co przekłada się na 25 250 głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 5947 głosów, co dało mu 19,06 %.

Gdzie zagłosować w gminie Nowe Piekuty?

0
W najbliższą niedzielę, 28 czerwca będziemy wybierać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kolejnych 5 lat. Sprawdź, czy wiesz, gdzie oddać swój głos.

Już w niedzielę zbiórka krwi w Nowych Piekutach

0
W najbliższą niedzielę, 28 czerwca odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Ambulans RCKiK będzie zaparkowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Nowych Piekutach.

Składy Obwodowych Komisji Wyborczych w gminie Nowe Piekuty

0
Komisarz Wyborczy w Łomży powołał 3 obwodowe komisje wyborcze na terenie gminy Nowe Piekuty w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich 28 czerwca 2020 roku. Znamy składy komisji - sprawdź, kto w nich zasiądzie.

Strażacy z Jabłoni Kościelnej zapraszają na akcję oddawania krwi

0
Kiedy: najbliższa niedziela (3 maja) w godz. 9:00 – 14:00. Gdzie: przy remizie OSP Jabłoń Kościelna. Kto jest zaproszony: każdy, kto jest lub chce zostać krwiodawcą.