8.9 C
Wysokie Mazowieckie
poniedziałek, 21 września 2020

Piknik Militarny w Nowych Piekutach. Zbierano pieniądze dla Michasia [foto+video]

0
Opancerzone pojazdy wojskowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, wiele atrakcji dla dzieci, charytatywne licytacje przedmiotów, żołnierska grochówka oraz smaczne ciasta lokalnych kół gospodyń wiejskich – to wszystko czekało na uczestników pikniku militarnego w Nowych Piekutach. W trakcie imprezy zbierano pieniądze na terapię genową dla małego Michasia chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Szkolenie strażaków ochotników zakończone [foto]

0
Kilkudziesięciu druhów z powiatu wysokomazowieckiego uczestniczyło w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP, który stanowi przepustkę do uczestnictwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych w ramach interwencji podejmowanych przez jednostki ochotniczych straży pożarnych. Egzamin końcowy ukończyło 42 strażaków.

Światowy Dzień Sybiraka w Gminie Czyżew [foto]

0
W Czyżewie odbyły się uroczyste obchody „Światowego Dnia Sybiraka”. Z tej okazji delegacje władz rządowych i samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem-wagonem, poświęconym pamięci Sybiraków, który znajduje się przy Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

Rail Baltica: Ruszyła przebudowa odcinka Czyżew-Białystok [foto+video]

0
Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Czyżewem i Białymstokiem. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Inwestycja warta jest ponad 3,3 mld zł.

Za nami Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie [foto]

0
Pokazy zbioru kukurydzy, bogata kolekcja odmian, prezentacje doświadczeń, wystawcy z branży rolniczej, wykłady i rozstrzygnięcia konkursów - to niektóre z atrakcji, jakie miały miejsce podczas tegorocznego Podlaskiego Dnia Kukurydzy.

Orlęta o trzy gole lepsze od Unii w derbach powiatu

0
Za nami derby powiatu wysokomazowieckiego w klasie okręgowej piłki nożnej. Orlęta Czyżew ograły na stadionie w Ciechanowcu miejscową Unię 4:1.

Udana „Wysokomazowiecka 100-tka” [foto]

0
80 kolarzy stanęło na starcie pierwszego wyścigu „Wysokomazowiecka 100-tka”. Pogoda dopisała, a zwycięzcami ex-aequo okazali się Zbigniew Milewski i Grzegorz Mierzwiński, którzy najszybciej pokonali dystans 100 km drogami miasta i gminy Wysokie Mazowieckie, a także gminy Kulesze Kościelne.

Pożar pustostanu w Sokołach [foto]

0
Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze pustostanu w miejscowości Sokoły. Dom był niezamieszkały, w pożarze nikt nie ucierpiał.

Nowe drogi w gminie Ciechanowiec. Przebudowane dzięki rządowemu funduszowi [foto+video]

0
W gminie Ciechanowiec otwarto dzisiaj dwie drogi, które zostały zmodernizowane w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość tych inwestycji wyniosła prawie 2,7 mln zł.

W gminie Ciechanowiec świętowano „Złote Gody” [foto]

0
„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” - w tym przyrzeczeniu 42 pary z gminy Ciechanowiec wytrwały 50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył im burmistrz Eugeniusz Święcki.