14.5 C
Wysokie Mazowieckie
poniedziałek, 28 września 2020

W Czyżewie wspominano św. Izydora Oracza [foto]

0
W sobotę, 26 września w Czyżewie zainaugurowano dwudniowe obchody wspomnienia patrona rolników - św. Izydora Oracza. Odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wyróżnienia wojewody podlaskiego otrzymało kilkanaście osób i instytucji zasłużonych dla rozwoju rolnictwa w naszym regionie.

Bezpłatne badania mammograficzne w Czyżewie

0
Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych w Czyżewie.

Światowy Dzień Sybiraka w Gminie Czyżew [foto]

0
W Czyżewie odbyły się uroczyste obchody „Światowego Dnia Sybiraka”. Z tej okazji delegacje władz rządowych i samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem-wagonem, poświęconym pamięci Sybiraków, który znajduje się przy Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

Rail Baltica: Ruszyła przebudowa odcinka Czyżew-Białystok [foto+video]

0
Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Czyżewem i Białymstokiem. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Inwestycja warta jest ponad 3,3 mld zł.

GOK w Czyżewie prowadzi nabór do orkiestry dętej

0
Jesteś osobą lubiącą grać i realizować swoją muzyczną pasję? A może chciałbyś rozpocząć naukę? Ta propozycja jest właśnie dla ciebie!

137 km/h w terenie zabudowanym. 22-latek stracił prawo jazdy

0
22-latek pędził aż 137 km/h w terenie zabudowanym. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze.

Ruszają przygotowania do budowy wiaduktu w Czyżewie. Będą utrudnienia

0
Jeszcze w tym miesiącu w Czyżewie powinny rozpocząć się prace związane z budową wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Nurskiej. W związku z tym kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami.

Klasa okręgowa: zwycięstwo Orląt, porażka Unii [foto]

0
Dwa piłkarskie zespoły z terenu powiatu wysokomazowieckiego rozegrały kolejne mecze w klasie okręgowej piłki nożnej. Nie zabrakło emocji i wielu interesujących rozstrzygnięć – piłkarska jesień rozkręca się na dobre.

Rower odzyskany po przeglądzie monitoringu

0
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czyżewie rozpoznał na zdjęciu 67-latka, który dokonał kradzieży roweru. Dzięki jego czujności i reakcji właścicielka odzyskała swój jednoślad.

KGW “Kaczynianki” i “Basiewianki” na podium konkursu “Podlaski przepis”

0
Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku ogłosił wyniki konkursu „Podlaski przepis”., który był adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa podlaskiego.