11.7 C
Wysokie Mazowieckie
czwartek, 1 października 2020

Ile w Wysokiem Mazowieckiem płacimy za usługi komunalne? Jak to wypada na tle innych?

0
O 45 pozycji Wysokie Mazowieckie awansowało w rankingu firmy Curulis - Doradztwo Samorządowe w wydatkach mieszkańców na usługi komunalne. W tegorocznym zestawieniu nasze miasto zajęło 150. miejsce. Najmniej za takie usługi zapłaci przeciętna 4-osobowa rodzina mieszkająca w Zambrowie.

W gminie Ciechanowiec świętowano „Złote Gody” [foto]

0
„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” - w tym przyrzeczeniu 42 pary z gminy Ciechanowiec wytrwały 50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył im burmistrz Eugeniusz Święcki.

Burmistrz Jarosław Siekierko z absolutorium i wotum zaufania

0
Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Rada Miejska udzielili Jarosławowi Siekierko także wotum zaufania.

Zbliża się termin składania wniosków do Programu Kolej Plus

0
Do 26 sierpnia 2020 r. jednostki samorządu terytorialnego mogą składać do PKP Polskich Linii Kolejowych SA, wnioski do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus, przygotowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Dzięki realizacji Programu wartego 5,6 mld zł, możliwe będzie przywrócenie połączeń kolejowych do miast, które nie mają dostępu do kolei.

Ks. Proboszcz z tytułem Honorowego Obywatela Gminy Kulesze Kościelne [foto]

0
Odchodzący na emeryturę ks. kan. Bogdan Malinowski – długoletni proboszcz parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Kuleszach Kościelnych, autorytet i osoba, która w sposób szczególny jednoczyła parafian oraz wszystkich mieszkańców, został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Gminy Kulesze Kościelne.

XXI sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu

0
Dziesięć uchwał w sprawie upoważnienia Burmistrza Ciechanowca do zaciągnięcia w 2021 roku zobowiązań w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych podjęli radni w trakcie XXI sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu.

81 milionów złotych na innowacyjne inwestycje w firmach

0
Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił przyznać dotacje z funduszy unijnych 23 podlaskim firmom. Pieniądze zostaną wykorzystane na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w podlaskich przedsiębiorstwach.

Samorządowe wsparcie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych [foto]

0
Ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do 18 podlaskich gmin. Z dofinansowania skorzystają mieszkańcy 7 gmin naszego powiatu. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Zarząd Powiatu otrzymał wotum zaufania

0
Podczas XVII Sesji Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Rada jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu Wysokomazowieckiego wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu powiatu w 2019 roku.

Ponad 16 mln złotych dla samorządów naszego powiatu

0
Fundusz Inwestycji Samorządowych to prawie 230 mln złotych dla gmin i powiatów z województwa podlaskiego. Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów w związku z epidemią koronawirusa. Ponad 16 mln trafi do samorządów na terenie powiatu wysokomazowieckiego.