16.1 C
Wysokie Mazowieckie
sobota, 19 września 2020

Darmowe sadzonki drzew od leśników

0
Nadleśnictwo Rudka zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „SADZIMY”, która odbędzie się 18 września.

Za nami Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie [foto]

0
Pokazy zbioru kukurydzy, bogata kolekcja odmian, prezentacje doświadczeń, wystawcy z branży rolniczej, wykłady i rozstrzygnięcia konkursów - to niektóre z atrakcji, jakie miały miejsce podczas tegorocznego Podlaskiego Dnia Kukurydzy.

KRUS informuje o wysokości składek w IV kwartale 2020 r.

0
Prezes KRUS podał wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w IV kwartale 2020 r. Ile wyniesie jej wysokość?

Rusza Powszechny Spis Rolny 2020

0
To największe badanie polskiej wsi. Dziś rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny. W Podlaskiem weźmie w nim udział ponad 80 tys. gospodarzy. Badanie potrwa do 30 listopada.

Myśliwi znów zapolują na dziki. Do odstrzału 2000 zwierząt

0
Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wydał rozporządzenie o odstrzale 2 tys. dzików na terenie województwa podlaskiego. Decyzja podyktowana jest epidemią wirusa ASF w naszym regionie.

Niedługo Powszechny Spis Rolny – jakie dane będą zbierane?

0
We wrześniu rozpocznie się Powszechny Spis Rolny 2020. Dane, które będą zbierane, pozwolą na utworzenie bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych niezbędnej dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi.

10 lipca mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

0
Tegoroczna kampania kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW trwa jedynie do 10 lipca. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godziny 19:00.

Cykl szkoleń on-line dla rolników

0
20 lipca 2020 r. w regionalnych oddziałach ARiMR kończy się nabór wniosków o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o ten rodzaj wsparcia, a mają kłopot z wypełnieniem wniosku, będą mogli dowiedzieć się, jak to poprawnie zrobić podczas cyklu szkoleń online. Webinaria „Dotacje dla rolnictwa”, podczas których szczegółowo omawiane będą także inne programy pomocowe oferowane przez Agencję, rozpoczną się 7 lipca.

ASF: Dziki nadal do odstrzału [video]

0
Afrykański pomór świń od kilku lat sieje spustoszenie wśród trzody chlewnej. Mimo, że choroba nie jest groźna dla ludzi, to jednak wielu rolników bardzo przez nią ucierpiało. Część nawet straciła całe stada, co skutkowało tym, że nie mieli za co żyć.

KRUS: Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego od 25 maja 2020 r. do 28 czerwca 2020...

0
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w dniu 23 czerwca 2020 r. została ogłoszona ustawa z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19.