10.8 C
Wysokie Mazowieckie
poniedziałek, 21 września 2020

Obchody Bożego Ciała w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

0
Tegoroczne uroczystości Bożego Ciała w wielu diecezjach ze względu na epidemię odbyły się w innej formie niż w poprzednich latach. Tradycyjne procesje ulicami miast zamieniły się w mniej uroczyste obchody wokół kościołów. Tak też było w Wysokiem Mazowieckiem.

Męskiego Różańca w Wysokiem Mazowieckiem jednak nie będzie

0
Pierwszy Męski Różaniec w Wysokiem Mazowieckiem jednak nie dojdzie do skutku. Parafia w Kuleszach Kościelnych zorganizuje go jednak w Łapach.

Zarządzenie biskupa łomżyńskiego w sprawie procesji Bożego Ciała

0
Uroczystość Bożego Ciała od zawsze kojarzy się z uroczystymi procesjami ulicami miast i wsi. Jak będą wyglądały obchody tego święta w dobie epidemii? Biskup wydał zalecenia.

Mężczyźni z różańcami wyjdą na ulice Wysokiego Mazowieckiego

0
Przed nami pierwszy Męski Różaniec w Wysokiem Mazowieckiem. Na wspólną modlitwę ulicami miasta zaprasza parafia w Kuleszach Kościelnych.

Nowi kapłani wyświęceni [foto]

0
Diecezje łomżyńska oraz drohiczyńska wzbogaciły się o kolejnych młodych kapłanów. Uroczyste święcenia odbyły się w katedrach w Łomży i Drohiczynie.

Co z terminami Pierwszej Komunii Świętej? Wskazania biskupa

0
Kuria Diecezjalna Łomżyńska opublikowała wskazania dla duszpasterzy dotyczące terminów sakramentu przyjęcia dzieci do I Komunii św. w czasie epidemii.

Jaki będzie Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania?

0
Zapoznaj się z dekretem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w sprawie duszpasterstwa w czasach epidemii. Biskup m.in. przypomina o ograniczeniu liczby osób do 5 podczas celebracji w Kościele, jak również przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania.

Transmisje mszy świętych na żywo z Klukowa

0
W niedzielę zapraszamy na transmisje dwóch mszy św. z kościoła parafialnego w Klukowie. Przeprowadzą je strażacy z miejscowej OSP.

Dzień Świętości Życia w obliczu epidemii

0
W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. Od lat jest on połączony z duchową adopcją dziecka poczętego. W tym roku, ze względu na stan zagrożenia epidemią, uroczystości z fizycznym udziałem wiernych zostały odwołane. Można jednak wziąć w nich udział za pośrednictwem Internetu, a aktu Duchowej Adopcji dokonać w zaciszu własnego mieszkania.

Diecezja łomżyńska apeluje o modlitwę w łączności z papieżem

0
Diecezja łomżyńska wydała komunikat w sprawie modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa. Wydano zachętę do wspólnej modlitwy z papieżem Franciszkiem, jak również do odmówienia modlitwy "Ojcze nasz" w środę 25 marca w samo południe.