14.5 C
Wysokie Mazowieckie
poniedziałek, 28 września 2020

Nowe osiedle „Przy stadionie”. Rozpoczęcie inwestycji jeszcze w tym roku?

0
Być może jeszcze w tym roku w Wysokiem Mazowieckiem ruszy budowa nowego osiedla „Przy stadionie”. Inwestorem jest spółdzielnia mieszkaniowa. Docelowo zaplanowano cztery bloki. Aktualnie zapędy spółdzielni zahamowały jednak problemy natury formalnej. Chodzi głównie o dostęp do drogi publicznej, który jest wymagany w celu otrzymania pozwolenia na budowę.

Rail Baltica: Ruszyła przebudowa odcinka Czyżew-Białystok [foto+video]

0
Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Czyżewem i Białymstokiem. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Inwestycja warta jest ponad 3,3 mld zł.

W Wysokiem Mazowieckiem będzie świetlica środowiskowa

0
W Wysokiem Mazowieckiem powstanie świetlica środowiskowa o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Wszystko dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Nowe drogi w gminie Ciechanowiec. Przebudowane dzięki rządowemu funduszowi [foto+video]

0
W gminie Ciechanowiec otwarto dzisiaj dwie drogi, które zostały zmodernizowane w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość tych inwestycji wyniosła prawie 2,7 mln zł.

Ruszają przygotowania do budowy wiaduktu w Czyżewie. Będą utrudnienia

0
Jeszcze w tym miesiącu w Czyżewie powinny rozpocząć się prace związane z budową wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Nurskiej. W związku z tym kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami.

Będzie duży remont SP w Kuleszach Kościelnych [foto]

0
Do dużego remontu przygotowuje się Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych. Warta ponad 2,5 mln zł inwestycja ma ruszyć w połowie tego miesiąca. Mimo, że będzie prowadzona w trakcie roku szkolnego, ma nie zaburzać rytmu zajęć i pracy szkoły.

4 oferty na przebudowę DK66 w Wysokiem Mazowieckiem

0
4 oferty wpłynęły w przetargu na rozbudowę DK66 przejście przez Wysokie Mazowieckie. Wartość ofert waha się od 49,639 mln do 79,045 mln zł. Trwa procedura wyłonienia wykonawcy.

Uroczyste otwarcie nowej drogi w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

0
Mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego mogą już korzystać z Alei Niepodległości - nowej i bezpiecznej drogi miejskiej, która połączyła ulice 1. Maja i Ludową. Koszt całej inwestycji realizowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 15,5 mln złotych.

Uwaga kierowcy! Rozpoczęła się przebudowa drogi Chojane Sierocięta – Kalinowo Solki

0
Rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi powiatowe na odcinku Chojane Sierocięta - Kalinowo Solki. To największa inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Wysokomazowiecki tej kadencji.

Kolej w Wysokiem Mazowieckiem?

0
Wszystko wskazuje na to, że być może już niedługo urzeczywistnią się przedwojenne plany i do Wysokiego Mazowieckiego będzie można dostać się pociągiem.