11.7 C
Wysokie Mazowieckie
czwartek, 1 października 2020

Duńska innowacja w Staszicu

0
Dania, kraj ludzi punktualnych, spełnionych zawodowo i zawsze uśmiechniętych, jest ojczyzną kolejnego partnera Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczy młodzież o ubezpieczeniach społecznych

0
Ruszyły zapisy do projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zawitały on do polskich szkół siedem lat temu i od tego czasu jego popularność rośnie z każdym rokiem.

Koronawirus u ucznia wysokomazowieckiej szkoły

0
Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. To jak dotąd pierwszy przypadek COVID-19 w placówce edukacyjnej w naszym powiecie.

Zdolni mieszkańcy powiatu otrzymali stypendia starosty [foto]

0
Aż 124 uczniów szkół średnich z powiatu wysokomazowieckiego otrzymało stypendia starosty. Uroczyste wręczenie wyróżnień za wybitne osiągnięcia w nauce odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem.

„Nowa rzeczywistość” w szkołach. Tak rozpoczęto nowy rok szkolny [foto]

0
Pomimo wielkich obaw i niepewności, szkoły w powiecie wysokomazowieckim wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Będą jednak pracowały według nowych zasad. Sama inauguracja roku szkolnego też wyglądała trochę inaczej niż zwykle. Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa.

Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 1 września

0
Jutro rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim rodzice mogą znowu korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Jednak tym razem nie będzie on przysługiwał, jeśli placówka jest otwarta, a rodzice podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w poszczególnych placówkach

0
Dziś zapraszamy do przeglądu informacji na temat harmonogramu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w poszczególnych szkołach w Wysokiem Mazowieckiem, Czyżewie, Ciechanowcu i Szepietowie. Ze względu na pandemię inauguracje nowego roku szkolnego będą wyglądały inaczej, niż zazwyczaj ...

Egzaminy i ferie – kalendarz roku szkolnego 2020/2021

0
Wakacje dobiegają końca. Już za tydzień rozpoczną się w szkołach lekcje. Publikujemy kalendarz roku szkolnego wraz z terminami ferii zimowych oraz harmonogram egzaminów zewnętrznych opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Ciechanowiec: Od września składanie wniosków o stypendia szkolne

0
1 września Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2019/2020.

Jak wypadli maturzyści z powiatu wysokomazowieckiego?

0
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki matur poszczególnych szkół. Przedstawiamy, jak poszło maturzystom z poszczególnych placówek na terenie naszego powiatu.