ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem

Dania, kraj ludzi punktualnych, spełnionych zawodowo i zawsze uśmiechniętych, jest ojczyzną kolejnego partnera Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

– „Zapragnęliśmy nie tylko zarazić się duńską życzliwością, ale przede wszystkim podejrzeć ich system kształcenia, postrzegany jako jeden z najlepszych w Europie.” – przekazują pedagodzy z ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem.

Działanie, o którym mowa, było możliwe dzięki grantowi otrzymanemu przez panią Agnieszkę Kaliszczyk i Martę Pietrzak-Gagov. To one są autorkami wniosku konkursowego pt. „Innowacyjne staże w Staszicu”, dofinansowanego w kwocie 91 tys. 290 zł z funduszy unijnych.

Celem projektu jest zmodyfikowanie obecnego podejścia i przyjęcie nowego rozwiązania w zakresie organizacji staży zawodowych poprzez zaadoptowanie rozwiązań metodycznych i organizacyjnych stosowanych w duńskim systemie kształcenia.

W dniach 7-9 września 2020 roku, w Green Academy Aarhus w mieście Beder, odbyła się pierwsza z wizyt mająca na celu udoskonalenie praktyk zawodowych odbywanych przez uczniów „Staszica” u podlaskich pracodawców.

– „Wierzymy, że istnieje silna korelacja między spełnionym stażystą, a usatysfakcjonowanym pracodawcą.” – twierdzi Marta Pietrzak-Gagov.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj