W Wysokiem Mazowieckiem powstanie świetlica środowiskowa o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Wszystko dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Wczoraj, 10 września Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego na projekty kilku lokalnych grup działania. Wśród nich znalazło się zadanie dotyczące powstania świetlicy środowiskowej o charakterze opiekuńczo-wychowawczym w Wysokiem Mazowieckiem.

Nowo zaadoptowana sala zostanie odpowiednio doposażona tak, aby móc skutecznie i wygodnie realizować swoje zadania takie jak zapewnienie dzieciom opieki, pomoc w odrabianiu prac domowych oraz wsparcie w pokonywaniu różnych życiowych trudności. Będzie to projekt realizowany przez Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem w partnerstwie z gminą miejską Wysokie Mazowieckie.

Projekt został zgłoszony przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych MACTO. Dotacja na stworzenie świetlicy to ponad 200 tys. zł.

W sumie Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał ponad 1 mln 700 tys. zł dotacji dla lokalnych grup działania. Oprócz wspomnianej świetlicy środowiskowej, pieniądze te zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową mieszkańców, podniesienie kompetencji dzieci oraz kluby seniora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj