Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. To jak dotąd pierwszy przypadek COVID-19 w placówce edukacyjnej w naszym powiecie.

Powrót do szkoły w trakcie pandemii budzi cały czas dużo obaw i emocji. Już po pierwszym dniu pojawiły się informacje o przypadkach zakażenia w szkołach.

Niestety, taki przypadek pojawił się także w Wysokiem Mazowieckiem. Jeden z uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka jest zarażony koronawirusem. Uczęszczał do szkoły do 4 września.

Sanepid wysłał na kwarantannę wszystkich uczniów z klasy, do której chodził zakażony uczeń oraz jednego nauczyciela, który był najbardziej narażony na zakażenie. Lekcje dla nich odbywać się będą zdalnie. Ze względu na przestrzeganie rygorów sanitarnych, pozostali nauczyciele, którzy mieli kontakt z klasą, nie zostali skierowani na kwarantannę.

Szkoła funkcjonuje normalnie, lekcje odbywają się w trybie stacjonarnym. Dyrekcja szkoły postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wysokiem Mazowieckiem.

Jest to pierwszy potwierdzony przypadek wykrycia koronawirusa w szkołach powiatu wysokomazowieckiego. Warto jednak dodać, że na tryb zdalny przeszła też jedna z grup Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj