Pasjonujesz się wojskiem i chcesz służyć ojczyźnie? Zostań żołnierzem zawodowym. Są do tego trzy proste kroki, o czym informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim.

Trwa letnia kampania MON: „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim także prowadzi akcję informacyjną zachęcającą młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojska.

Najważniejszym ułatwieniem i zarazem nowością jest fakt, że w porównaniu do ostatniej oferty, ochotnicy, którzy będą zainteresowani związaniem swojej przyszłości na stałe z wojskiem, już podczas realizacji szkolenia podstawowego (dalej nie ma przymusu służby po odbytym szkoleniu) otrzymają możliwość skierowania na badania pod kątem zawodowej służby oraz zostanie im przedstawiona oferta wolnych stanowisk – WKU prowadzi tabelę obejmującą cały kraj. Od ochotnika będzie zależało, czy ofertę przyjmie (oczywiście jak spełni wymagania i dowódca go zaakceptuje), jednak teraz ochotnicy już na szkoleniu mają przedstawiane konkretne oferty miejsc służby, a jest ich naprawdę sporo, ponieważ Minister ON stawia za priorytet zwiększenie liczebności wojska i stąd nowe, wolne stanowiska.

Z dodatkowych ułatwień jest możliwość złożenia wniosku listownie, poprzez ePUAP oraz nawet email WKU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj