Polski Bon Turystyczny działa już czwarty dzień. Rodziny bardzo chętnie korzystają z tej formy płatności. Świadczy o tym fakt, że do tej pory 7,8 tys. beneficjentów wykonało płatności bonami na kwotę ok. 6 mln złotych. Obsługa jest bardzo prosta i uprawnione osoby nie muszą składać żadnego wniosku.

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych) ZUS. Po aktywacji mogą nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

– „Z aktualnych danych wynika, że osoby uprawnione aktywowały ponad 291 tys. bonów. Ich łączna wartość to 248 mln złotych. Uprawnieni wykonali 7,8 tys. płatności bonami na kwotę ok. 6 mln złotych. Podmiotów turystycznych jest obecnie ponad 10 tys.” – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Aby skorzystać z bonu turystycznego, nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon].

Aktywować bon może tylko osoba, która jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego 500+. Na PUE ZUS Polski Bon Turystyczny jest widoczna u tej właśnie osoby.

– „Na dziecko niepełnosprawne przysługuje dodatkowe świadczenie w formie bonu. Uprawniony rodzic otrzyma jeden bon w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie również w formie bonu w wysokości także 500 zł.” – dodaje rzeczniczka.

Lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na dostępna stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.trave. Na tą listę wpisało się już ponad 10 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

W przypadku pytań bądź wątpliwości dotyczących bonu turystycznego, zachęcamy do kontaktu ze specjalną całodobową infolinią dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefonu 22 11 22 111, a także kontaktu mailowego pod adresem [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj