Aż 77% pytanych podatników uważa, że wcześniejsza rezerwacja wizyty w urzędzie poprawia bezpieczeństwo związane z zagrożeniami COVID-19 oraz poprawia sprawność załatwienia sprawy w urzędzie skarbowym. Nowy model obsługi, wzorem podlaskiej KAS, wprowadzają kolejne izby administracji skarbowej w kraju

Mijają właśnie 2 miesiące od momentu wprowadzenia przez podlaską KAS usługi „Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym”. Możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ma na celu przede wszystkim ułatwienie podatnikom załatwiania ich spraw. Z kolei dzięki wprowadzeniu zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni unika się kolejek, co z pewnością poprawia komfort obsługi, ale również bezpieczeństwo pracowników i interesantów.

Zarezerwować wizytę w urzędzie skarbowym na umówiony dzień i godzinę można samodzielnie, korzystając z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów” na stronie www.podlaskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie”.

Na wizytę można także umówić się telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty” zlokalizowanym blisko wejścia.

W ostatnich tygodniach wśród podatników przychodzących do urzędów skarbowych urzędnicy przeprowadzili ankietę oceniającą nową usługę. Ponad 77% respondentów stwierdziło, że wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia bezpieczeństwo związane z zagrożeniami COVID-19. Z kolei 72% jest zdania, że aplikacja internetowa „Rezerwacja wizyty w urzędzie” jest wystarczająco zrozumiała i czytelna. Ponadto, 77% uznało, że wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia sprawność załatwienia sprawy w urzędzie skarbowym.

Usługą opracowaną przez Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku zainteresowały się inne jednostki Krajowej Administracji Skarbowej w kraju. Od 20 lipca rozwiązanie w wybranych urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego wdraża Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, a kolejne izby przygotowują się do wprowadzenia naszych rozwiązań w swoich województwach.

Jak zarezerwować wizytę?

Wizytę najprościej zarezerwować przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów” na stronie www.podlaskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie”.

  • Zarezerwuj wizytę wybierając datę i godzinę, w której możesz przyjść do urzędu.
  • Odbierz pocztę e-mail, jeżeli podasz jej adres. Otrzymasz informację potwierdzającą rezerwację wizyty ze wszystkimi szczegółami. Warto tę informację wydrukować i mieć ze sobą podczas wizyty.
  • Przyjdź do urzędu na godzinę wskazaną w rezerwacji i udaj się do miejsca wskazanego szczegółowo w potwierdzeniu rezerwacji.
  • Jeśli wiesz, że nie możesz skorzystać z zarezerwowanej wcześniej wizyty, odwołaj ją dzwoniąc do urzędu. Dzięki temu inna osoba będzie mogła szybciej załatwić swoją sprawę.

Rezerwując wizytę można skorzystać z kart usług, które pozwolą przygotować się do załatwienia danej sprawy w urzędzie. Dzięki nim można dowiedzieć się np. jakie dokumenty ze sobą zabrać, co zazwyczaj znacząco skraca czas załatwienia sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj