Fot. KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Na kąpielisku na rzece Narew w miejscowości Waniewo strażacy z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili ćwiczenia z techniki ratowania osób tonących.

W ubiegłą niedzielę, 26 lipca strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowali ćwiczenia i pokazy z ratownictwa wodnego. Do szkolenia dołączyły jednostki OSP KSRG Sokoły, OSP KSRG Bruszewo, OSP KSRG Pszczółczyn OSP KSRG Kobylin Borzymy, OSP Jeńki oraz pracownicy Narwiańskiego Parku Narodowego.

Ćwiczenia przeprowadzono na kąpielisku zlokalizowanym na rzece Narew w miejscowości Waniewo. Omawiano niebezpieczeństwa na które można się natknąć podczas wakacyjnych wędrówek, a w szczególności zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Strażacy zaprezentowali techniki ratowania osób tonących.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w trakcie wypoczynku letniego jedna z osób wypłynęła poza strefę wyznaczonego kąpieliska wzywając pomocy. Zdarzenie zostało zauważone przez osobę postronną i zgłoszone do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Fot. KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj