Słoneczna pogoda ściągnęła nad zalew miejski w Czyżewie prawdziwe tłumy. A to wszystko nie tylko dla zabytkowych samochodów czy szybkich motocykli, ale dla małego walecznego chłopca – Michałka, który zmaga się z ciężką chorobą.

Michaś Bogucki ma 9 miesięcy i pochodzi z miejscowości Nur, w województwie mazowieckim. Jak relacjonują rodzice chłopca, nie od początku było wiadomo, że chłopczyk choruje na SMA.

-“Zaczęło się od zapalenia płuc. Właśnie wtedy pojawiły się pierwsze niepokojące objawy – Michałek zaczął słabnąć. To, co dotychczas było naturalne – przekręcanie się z plecków na brzuch, poruszanie nogami, stało się niemożliwe. Zrzucaliśmy to na chorobę, przekonani, że każde dziecko inaczej przechodzi infekcję. Mieliśmy nadzieję, że leczenie poprawi jego sprawność i wszystko wróci do normy. Lekarze powtarzali, że Michałek jest bardziej leniwy, że być może rozwija się inaczej niż pozostałe dzieci. Przypuszczeń było wiele, a przez pandemię byliśmy skazani na domysły i teleporady, przez co nie mieliśmy okazji skonsultować dokładnie naszego przypadku. ” – możemy przeczytać na stronie zbiórki dla Michałka.

Rodzice chłopca prowadzą nierówny wyścig z czasem i z chorobą, która odbiera ich synkowi coraz więcej sił. Medycyna daje szansę, ale niestety ratunek kosztuje fortunę.

W związku z tym grupa zaprzyjaźnionych osób oraz rodzina małego Michałka zorganizowała pokaz zabytkowych aut. Samochody można było nie tylko oglądać, ale również wsiąść do nich, czy nawet wybrać się na krótką przejażdżkę.

Głównym celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. Jego rodzice nie kryli wzruszenia, że tak wiele osób włącza się w pomoc ich dziecku.

-“Jest tak, że nie potrafimy opisać naszej wdzięczności, (…) nie spodziewaliśmy się, że jest tyle ludzi, którzy będą chcieli nam pomóc.” – powiedziała nam mama małego Michałka Justyna Bogucka.

Mieszkańcy Czyżewa i okolic wykazali się hojnością. W puszce lądowały nie tylko banknoty 10 czy 20-złotowe, ale także te o wyższych wartościach. Zbiórka jednak trwa nadal. Każdy, kto chce wspomóc Michałka, może to zrobić już teraz, wpłacając datek na stronie zbiórki, bądź biorąc udział w licytacjach na rzecz Michałka. Spieszmy się, bo kwota do zebrania jest ogromna, a dla małego wojownika liczy się każdy dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj