Ruch Wysokie Mazowieckie w półfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski pokonał ŁKS 1926 Łomża 3:1. W finale zmierzy się z obrońcą trofeum – Olimpią Zambrów.

Rozgrywki na poziomie III ligi z wiadomych przyczyn zostały przerwane. Jednak do rozegrania zostało kilka spotkań w ramach Okręgowego Pucharu Polski. W związku z tym dzisiaj doszło do dwóch starć o awans do wielkiego finału. W jednym z nich Ruch Wysokie Mazowieckie zmierzył się z na stadionie miejskim w Łomży z miejscowym ŁKS-em. Ruch pokonał rywala 3:1 i tym samym awansował do finału.

Dla ekipy z Wysokiego Mazowieckiego bramki zdobyli Grochowski, Mackiewicz i Porębski. Bramkę honorową dla gospodarzy zdobył natomiast nowy nabytek ŁKS-u Mateusz Jastrzębski.

Skład podstawowy Ruchu na dzisiejszy mecz: Osuch, Kuriata, Porębski, Hryszko, Stankiewicz, Jurczak, Domański, Grochowski, Mackiewicz, Grzybowski i Jackiewicz.

W finale, który odbędzie się 5 sierpnia, Ruch zmierzy się z obrońcą trofeum – Olimpią Zambrów, dla której będzie to już trzeci finał Okręgowego Pucharu Polski z rzędu. Drużyna ta pokonała w półfinale KS Michałowo po dogrywce 2:1.

Finał zapowiada się niezwykle ciekawie. Tym bardziej, że w ekipie Ruchu występuje kilku byłych graczy Olimpii, w tym m.in. Hryszko, Domański, Grzybowski, czy Jackiewicz.

Okręgowy puchar to jedyne rozgrywki w naszym województwie z sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone. Stawką meczu finałowego oprócz pucharu jest możliwość startu w nowym sezonie w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj