Dzisiejszej nocy tuż przed godziną 1:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Stypułki-Święchy.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poddasze murowanego budynku mieszkalnego pokrytego eternitem. Ogniem objęty był cały dach budynku. W momencie wybuchu pożaru w budynku przebywały 4 osoby dorosłe, które wyszły jeszcze przed przybyciem straży pożarnej nie odnosząc żadnych obrażeń.

Jak informuje nasz portal kpt. Wojciech Sokołowski działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku.

-“Ratownicy w aparatach weszli do środka celem szybkiej lokalizacji i ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu oraz wyrzuceniu rzeczy spalonych znajdujących się na poddaszu. Pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi na obecność toksycznych gazów.” – powiedział nam kpt. Wojciech Sokołowski.

W akcji brały udział dwa zastępy JRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Kobylin-Borzymy oraz OSP KSRG Bruszewo. Cała interwencja trwała 3 godziny 15 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj