Wysokie Mazowieckie straż ćwiczenia
Fot. KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Przez trzy dni wakacji strażacy z Komendy PSP w Wysokiem Mazowieckiem szkolili druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wysokomazowieckiego z zakresu ratownictwa wodnego.

Ćwiczenia były prowadzone w dniach 20-22 lipca w formie warsztatów teoretyczno-praktycznych w parku miejskim w Wysokiem Mazowieckiem, zbiorniku wodnym na żwirowni w miejscowości Żabiniec oraz nad zalewem miejskim w Czyżewie. Szeroko omawiano niebezpieczeństwa, na które można się natknąć podczas wakacyjnych wędrówek, a w szczególności zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W szkoleniu brali udział druhowie z OSP KSRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Kuczyn, OSP KSRG Klukowo, OSP KSRG Czyżew, OSP KSRG Dąbrowa Wielka. Omawiane zagadnienia dotyczyły ratowania osób tonących z użyciem sań lodowych i noszy typu deska, podejmowania osób tonących na łódź ratowniczą oraz na ponton, ratowania osób tonących przy użyciu koła ratunkowego, rzutki, ratownika z asekuracją.

Głównym celem zajęć było przypomnienie stosowania technik ratowniczych umożliwiających ewakuację z wody osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek PSP i OSP. Nie zabrakło wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w stanie hipotermii.

Ciągłe doskonalenie umiejętności i technik ratowniczych jest zadaniem priorytetowym strażaków – ratowników. Pozwala na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań.

Fot. KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj