34-letni mężczyzna usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Mieszkaniec powiatu noc spędził w policyjnym areszcie.

W miniony czwartek, 16 lipca, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. W trakcie działań funkcjonariusze wyczuli zapach marihuany wydobywający się z wnętrza pojazdu. Okazało się, że kierujący był pod wpływem narkotyków. Potwierdziło to wstępne badanie na zawartość środków odurzających w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. W trakcie dalszych czynności przy kierowcy oraz w samochodzie, mundurowi znaleźli torebki strunowe z białym proszkiem oraz suszem. Badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina o łącznej wadze ponad 10 gramów. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj