Policja święto
Fot. KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 101 rocznicy powstania Polskiej Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

Policja w Polsce istnieje już od 101 lat. W niedzielę, 19 lipca, swoje święto obchodzili również wysokomazowieccy policjanci. W Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem służbę pełni 102 funkcjonariuszy (w tym 18 kobiet i 84 mężczyzn) i pracuje 22 pracowników Policji.

W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, podjęto decyzję o przeprowadzeniu lokalnych obchodów Święta Policji tylko w gronie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Tradycyjnie, podczas obchodów święta przyznano odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W wysokomazowieckiej komendzie  nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 39 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansował 1 policjant, w korpusie aspirantów przyznano awanse 10 policjantom, w korpusie podoficerów –20, zaś szeregowych – 8. Awanse wręczył KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

Podczas tegorocznego Święta Policji nowo przyjęta policjantka złożyła ślubowanie. Rotę ślubowania od policjantki przyjął Komendant Powiatowy Policji podinspektor Marek Palecki.

Fot. KPP w Wysokiem Mazowieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj