149 km w męczącym upale pokonali kolarze w ramach 59. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po raz czwarty zawodnicy rywalizowali na drogach powiatu wysokomazowieckiego.

Dzisiaj, 19 lipca, odbył się 59.Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. To jednodniowy, międzynarodowy wyścig kolarski pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. W wyścigu wzięło udział około 100 kolarzy z całego świata. W Wysokiem Mazowieckiem zaprezentowano drużyny nie tylko z Polski, ale także z Izraela, Estonii, Litwy, Słowacji, Austrii, Czech czy Niemiec.

Po prezentacji drużyn, która odbyła się przed Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie, zawodnicy ruszyli ulicą Ludową, aby w miejscowości Gołasze Puszcza zacząć ostrą rywalizację. Po pokonaniu ośmiu 16-kilometrowych okrążeń drogami powiatu kolarze ponownie pojawili się na ulicach Wysokiego Mazowieckiego. Do ostatniego okrążenia była pełna emocji walka. Ostatecznie pierwszy na mecie pojawił się Felix Gross z narodowej reprezentacji Niemiec. To jego trzecie zwycięstwo w tym tygodniu. Na drugim stopniu podium znalazł się Estończyk Markus Pajur z drużyny Tartu 2024, zaś trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Aniołkowskiemu z grupy CCC Development Team. Najlepszą drużyną wyścigu została grupa Tartu 2024.

Warto zaznaczyć, że dzisiejszy wyścig to jedyna kolarska impreza w Europie. W związku z trwającą pandemią organizacja takiego wydarzenia wiązała się z jeszcze większym nakładem pracy niż zazwyczaj.

– „Byliśmy przekonani o tym, że będzie szansa zorganizować te wyścigi. Nie robiliśmy korekty w kalendarzach, tak jak pozostali organizatorzy i myślę, że to była decyzja słuszna. W tym przypadku zaowocowało nasze wieloletnie doświadczenie przy organizacji tych wyścigów.” – powiedział Marcin Wasiołek, dyrektor Mazovia Team.

Już za rok jubileuszowy 60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie Wysokie Mazowieckie ponownie będzie gościć wybitnych kolarzy ze światowej czołówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj