Niespełna miesiąc temu wiceminister Weber podpisał aneks do programu inwestycji na tzw. przejście przez Wysokie Mazowieckie, który zwiększył budżet całej inwestycji o 60 milionów złotych. Teraz został ogłoszony przetarg na przebudowę tego ważnego ciągu komunikacyjnego w mieście.

W trakcie piątkowej (10 lipca) konferencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został ogłoszony przetarg na tzw. przejście przez Wysokie Mazowieckie. Przebudowa drogi krajowej nr 66 na terenie Wysokiego Mazowieckiego jest najbardziej wyczekiwaną inwestycją drogową przez mieszkańców miasta. Koszt całego zadania szacuje się na ok. 85 mln zł. Podpisany przez wiceministra Webera aneks do Programu Inwestycji zwiększył pulę środków na tę inwestycję o 60 milionów złotych.

W trakcie konferencji dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski przypomniał wizytę wiceministra Webera w Wysokiem Mazowieckiem.

-“Podczas wizyty pana ministra Webera i naszej w Wysokiem Mazowiekiem mieliśmy mozliwość przespacerowania się z panem ministrem tą ulicą i rzeczywiście zdumienie wywoływało to w jaki stanie to wszystko się znajduje.” – mówił Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.

Tzw. przejście przez Wysokie Mazowieckie obejmie przebudowę konstrukcji drogi krajowej nr 66 do nośności 11,5 tony na oś, wykonanie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów (z budową lewoskrętów na skrzyżowaniach zwykłych), przebudowę istniejących skrzyżowań z drogami poprzecznymi, budowę trzech nowych rond na skrzyżowaniach oraz nowego mostu nad rzeką Brok.

Poza tym w ramach nadchodzącej inwestycji powstaną też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo–rowerowe, przejścia z tzw. azylem dla pieszych oraz wysepki kanalizujące ruch. Przebudowaniu ulegnie również infrastruktura techniczna, w tym oświetlenie drogowe, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieci elektroenergetyczne, powstanie kanał technologiczny. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa wraz z urządzeniami oczyszczającymi oraz zbiornik retencyjno-odparowujący na wody deszczowe.

Cała inwestycja będzie realizowana przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy partycypacji kosztów przez samorząd Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Polską Grupą Energetyczną.

O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy 19 czerwca w artykule: Najgorsza droga w mieście doczeka się remontu [foto+video]. Poniżej zamieszczamy zrealizowany wówczas przez nasz portal videoreportaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj