Fot. KPP Wysokie Mazowieckie

Kontynuując działania na rzecz bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim przedstawiciele KPP w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzili harcerzy “Leśna Gwardia” wyjeżdżających na obóz letni do Michałowa.

Policjanci wraz z profilaktyk Wydziału Prewencji w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z harcerzami wyjeżdżającymi na obóz letni. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie podczas wakacji. Jednocześnie zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego wypoczynku. W głównej mierze zwrócono uwagę na temat bezpiecznego zachowania na strzeżonych kąpieliskach, przestrzegając jednocześnie przed kąpielą na tak zwanych “dzikich kąpieliskach”.

Profilaktyk zachęcała dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także w zawodach „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje” organizowanego w ramach wojewódzkiego programu „Mam wybór…wybieram rozsądek”.

Fot. KPP Wysokie Mazowieckie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj