Kolejni dwaj kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego za jazdę na “podwójnym gazie”. Jeden z nich, kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę, 11 lipca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. 41-latek został zatrzymany na ulicy Zambrowskiej w Wysokiem Mazowieckiem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Kolejny z kierowców to 32-latek. Kierujący renault został zatrzymany do kontroli w niedzielę przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Sokołach. Mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Kodeksem Karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj