Fot. Wrota Podlasia

Cztery gminy z naszego powiatu zostały laureatami profrekwencyjnej akcji przygotowanej przez Samorząd Województwa Podlaskiego “Puchar Gmin”. Zgodnie z założeniami dziesięć gmin, które w niedzielnych wyborach osiągnęły najwyższą frekwencję w województwie podlaskim teraz otrzymają po 50 tysięcy złotych dotacji na świetlice na swoim terenie.

Samorząd Województwa Podlaskiego chcąc propagować aktywne i świadome uczestnictwo w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Województwa Podlaskiego wyraził chęć wyróżnienia najbardziej aktywnej społeczności lokalnej w województwie. W przygotowanym przez władze województwa konkursie “Puchar Gmin” do wygrania było po 50 tysięcy złotych dofinansowania na doposażenie świetlic dla dziesięciu gmin, gdzie będzie najwyższa frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Jak zwykle nie zawiedli mieszkańcy naszego powiatu – aż cztery gminy znalazły się wśród najlepszej dziesiątki. Jednak niekwestionowanym zwycięzcą jest gmina Rudka z powiatu bielskiego, która dzięki frekwencji 82,35 % otrzyma nie tylko Puchar Gmin, ale także nowy wóz strażacki i dotację pieniężną od senatora Jacka Boguckiego.

10 najlepszych gmin pod względem frekwencji w drugiej turze wyborów prezydenckich w województwie podlaskim:

  1. Gmina Rudka (powiat bielski) – 82,35 %
  2. Gmina Kołaki Kościelne (powiat zambrowski) – 79,00 %
  3. Gmina Klukowo (powiat wysokomazowiecki) – 78,90 %
  4. Gmina Suraż (powiat białostocki) – 76,97 %
  5. Gmina Nowinka (powiat augustowski) – 76,13 %
  6. Gmina Kulesze Kościelne (powiat wysokomazowiecki) – 75,16 %
  7. Gmina Kobylin-Borzymy (powiat wysokomazowiecki) – 74,30 %
  8. Gmina Nowe Piekuty (powiat wysokomazowiecki) – 74,23 %
  9. Gmina Supraśl (powiat białostocki) – 72,57 %
  10. Gmina Turośń Kościelna (powiat białostocki) – 72,39 %

Warto dodać, że w powiecie wysokomazowieckim była najwyższa frekwencja w całym województwie podlaskim i wyniosła ona 69,60 %, czyli aż o 5 punktów procentowych więcej niż frekwencja w województwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj