Wyścig MON trasa

Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu władz Wysokie Mazowieckie w mieście odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. To już 59. edycja tej imprezy, zaś po raz czwarty odbędzie się ona w Wysokiem Mazowieckiem.

Jest to jednodniowy, międzynarodowy wyścig kolarski pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Historia wyścigu rozpoczęła się w 1958 roku wyścigiem ulicznym jak go nazwano, organizowanego przez sekcję kolarską Legii, po obwodzie zamkniętym ulicami wokół Stadionu Wojska Polskiego. W 1960 r. wyścig przyjął nazwę Kryterium o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Był jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami Wojska Polskiego w kolarstwie. Początkowo wyłącznie mogli startować żołnierze – sportowcy, w latach późniejszych wyścig był ogólnodostępny dla wszystkich zawodników. Impreza miała zawsze znakomitą obsadę sportową, przyjeżdżali najlepsi kolarze amatorzy, mistrzowie świata – Klaus Ampler, Bernd Drogan, Olaf Ludwig z NRD, Moravec, Doleżal z Czechosłowacji czy Kapitanow, Gusiatnikow, Abdużaparow z ZSRR.

W ubiegłym roku w wyścigu wystartowało 60 zawodników, m.in. z Turcji, Estonii, Czech i Białorusi, a także reprezentanci Polski. Zwycięzcą wyścigu w 2019 roku został Estończyk Norman Vahtra.

W tym roku wyścig odbędzie się 19 lipca (niedziela). Zgodnie z programem prezentacja ekip biorących udział w zawodach rozpocznie się o godzinie 12:00 przed Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie. O godzinie 12:45 będzie uroczyste otwarcie zawodów ze startem honorowym ulicą Ludową. Start ostry w miejscowości Gołasze Puszcza planowany jest na godzinę 13:00, zaś zakończenie wyścigu organizatorzy przewidują w godzinach 16:30 – 17:00. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na godzinę 17:15.

Trasa wyścigu

Ostatnie 3 km wyścigu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj