Drużyna „Podlaskie Dla Dudy”, razem z marszałkiem województwa Arturem Kosickim, ruszyła w 24-godzinną trasę po wszystkich powiatach województwa podlaskiego. Całodobowa akcja ma na celu przekonanie mieszkańców regionu do głosowania na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Na półmetku, podczas przystanku w Wysokiem Mazowieckiem, przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się briefing prasowy, promujący akcję #24hDlaDudy. Wziął w nim udział marszałek Artur Kosicki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko oraz wolontariusze drużyny #PodlaskieDlaDudy.

– „Widać, że o wynik pana prezydenta w drugiej turze w województwie podlaskim możemy być spokojni.” – mówił marszałek Artur Kosicki. – „Ponad 200 samorządowców podpisało się pod deklaracją wsparcia pana prezydenta. Jestem dumny z mieszkańców województwa podlaskiego, jestem dobrze nastawiony jeżeli chodzi o drugą turę, ale musimy jeszcze się zmobilizować.” – dodał.

W swoim wystąpieniu starosta Bogdan Zieliński podkreślił, że powiat wysokomazowiecki, który liczy 10 gmin, w zdecydowanej większości wsparł inicjatywę Podlaskie Dla Dudy w pierwszej turze. Podkreślił przy tym, że w drugiej turze wszyscy przedstawiciele władz wykonawczych na terenie powiatu popierają Andrzeja Dudę.

– „Dla nas to wielka radość, że byliśmy powiatem, który poszedł najliczniej do tych wyborów, ale też i największy procent z tych co poszli oddało głos na Andrzeja Dudę. Myślę, że te 71% poparcia z pierwszej tury będzie znakomicie powiększone w drugiej turze, a również nasza frekwencja będzie większa.” – mówił starosta Bogdan Zieliński.

Burmistrz Jarosław Siekierko podkreślił natomiast, że Wysokie Mazowieckie znajduje się na szóstym miejscu w Polsce pod względem bogactwa. Zaznaczył przy tym, że nie można więc mówić o Podlasiu jako zaścianek.

Głos podczas konferencji zabrali także Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko i radny sejmiku Sebastian Łukaszewicz. Wszyscy apelował do mieszkańców, aby oddali w drugiej turze wyborów prezydenckich głos na Andrzeja Dudę.

Na zakończenie konferencji marszałek Artur Kosicki przypomniał jeszcze o akcji profrekfencyjnej zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski. Samorząd przygotował konkurs, w którym do wygrania jest 50 tysięcy złotych dofinansowania na doposażenie świetlic. Na taką nagrodę ma szansę 10 gmin z terenu województwa, gdzie frekwencja podczas drugiej tury wyborów prezydenckich będzie najwyższa. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Oprócz Wysokiego Mazowieckiego na trasie podlaskiego „dudabusa” znalazły się: Sejny, Suwałki, Augustów, Grajewo, Kolno, Łomża, Zambrów, Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Sokółka, Mońki oraz Białystok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj