Fot. KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci z KPP w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z żakami klubu sportowego “RUCH Wysokie Mazowieckie”. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wolny czas.

Wczoraj, 7 lipca wysokomazowieccy policjanci podjęli wspólne działania z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem i pojawili się na stadionie miejskim przeprowadzając “lekcję bezpieczeństwa” z grupą dzieci spędzającą czas wolny na zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypomnienia najmłodszym ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wszystko po to, by w ramach akcji „Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa” wspólnie porozmawiać z młodym pokoleniem o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla wakacyjnego wypoczynku. Policjantka i profilaktyk rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą przestrzegając przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach.

Prelegentki edukowały także dzieci z zakresu ruchu drogowego przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. W trakcie spotkania informowano opiekunów o potencjalnych zagrożeniach, sposobach kontaktu z najbliższą jednostką Policji oraz z dzielnicowym promując aplikację „Moja Komenda” i „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy aktywnemu działaniu społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego.

Dzieci odwiedzili także przewodnicy psów służbowych ze swoimi pupilami – Borysem i Łapą. Maluchy mogły zadawać pytania policjantom, którzy na co dzień pełnią służbę z psami. Była to też doskonała okazja do opowiedzenia młodym ludziom o codziennej służbie mundurowych i promocji zawodu policjanta wśród opiekunów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski.

Fot. KPP w Wysokiem Mazowieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj