Ponad 60 lat Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem czekał na gruntowny remont. Od grudnia 2019 roku trwają prace budowlane kilku pomieszczeń. Wszystko zorganizowane jest tak, aby placówka mogła normalnie pracować w trakcie modernizacji.

Modernizacja szpitala rozłożona jest na 3 lata, tak, aby umożliwić normalną pracę szpitala. Całość inwestycji będzie kosztowała około 23 miliony złotych, z czego 12 milionów pochodzi ze środków budżetu państwa, natomiast resztę po połowie dokłada szpital i samorząd Powiatu.

Nowa apteka szpitalna jest już prawie gotowa do oddania. Teraz trwają prace na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz w pomieszczeniach dla pracowników. Dobudowana została już także nowa klatka schodowa.

– „Czekamy w tej chwili na doposażenie i zakup sprzętu do pomieszczeń apteki, oddziału oraz szatni pracowniczej. Mamy nadzieję, że pod koniec sierpnia lub na początku września będziemy mogli oddać te wyremontowane pomieszczenia.” – powiedziała nam dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem lek.med. Mariola Kucharewicz.

Pomimo, że epidemia koronawirusa spowolniła prace na budowie, wszystko na ten moment idzie zgodnie z harmonogramem. Postawione i otynkowane są nowe ściany, gotowe też są nowe posadzki oraz instalacje. Odbywa się malowanie oraz montaż instalacji ciepłowniczej i oświetlenia.

Prace prowadzone są również w pracowni endoskopii i kolonoskopii na poziomie głównego wejścia do szpital. Ta część jest aktualnie wyłączona z użytku dla pacjentów. Administracja szpitala przygotowała ścieżki komunikacyjne pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami szpitalnymi, aby ułatwić pacjentom odnalezienie się w nowych warunkach.

Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego nie ukrywa, że gruntowny remont szpitala był jego ambicją mimo, że o środki na ten cel było trzeba długo walczyć.

– „Szukałem pieniędzy wszędzie i to było kilka lat, zanim wpadłem na pomysł, żeby skorzystać ze środków budżetu Państwa. To nie był prosty wniosek, ani proste zabiegi, ale to udało się w roku ubiegłym.” – mówi Bogdan Zieliński, Starosta Wysokomazowiecki.

Pieniądze udało się pozyskać z rezerwy inwestycyjnej budżetu Państwa przeznaczonej na działania ponadregionalne.

Prace budowlane wykonuje firma EUROMAX Krzysztof Rokicki z Szumowa. Wszystkie prace powinny zakończyć się pod koniec 2022 roku.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału video, przedstawiającego aktualne postępy prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj