Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem zostali finalistami tegorocznej olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje olimpiadę dla uczniów szkół średnich, w której młodzież sprawdza swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych: składkach, zasiłkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W ubiegłym roku szkolnym w naszym województwie w konkursie wzięło udział 634 uczniów z 20 szkół. W tym roku po raz pierwszy raz w historii etap wojewódzki odbył się on-line. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski w tym 15 szkół z województwa podlaskiego.

– “Organizację finału olimpiady, który miał odbyć się w kwietniu, pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Ale nie przeszkodziło to w wyłonieniu finalistów w naszym województwie. Po raz pierwszy konkurs odbył się przez internet. 19 czerwca o tej samej godzinie wszyscy uczestnicy przystąpili do testu o ubezpieczeniach społecznych na platformie testportal.pl.  Mieli pół godziny, by odpowiedzieć na 25 pytań. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Uczniowie przygotowywali się do testów na podstawie materiałów z „Lekcji z ZUS”– informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W województwie podlaskim zwyciężyły uczennice z Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem:  Weronika Kulesza, Kamila Leoniak i Wiktoria Leoniak. To one pracując w jednym zespole zdobyły największą liczbę punktów. Opiekę merytoryczną sprawowała nad nimi ich nauczycielka Bożena Jaźwińska.

W nagrodę uczennice ze zwycięskiej szkoły mają zagwarantowane indeksy kilku uczelni, między innymi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Warszawskiego, albo maksymalną ilość punktów podczas procesu rekrutacji np. na Uniwersytecie w Białymstoku czy Politechnice Opolskiej na określonych kierunkach.

Olimpiada co roku przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Wiedza uzyskana podczas przygotowań do konkursu okazuje się być bardzo przydatna w dorosłym życiu.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj