Fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu

W pierwszy weekend wakacji w Ciechanowcu rozpoczęły się obchody Nocy Świętojańskiej. Ze względu na stan epidemii wydarzenie to miało zupełnie inną formę niż w ubiegłych latach.

W piątkowy wieczór, 26 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu odbył się koncert „Echa Nocy Świętojańskiej’’. Na scenie wystąpili lokalni artyści: Sylwia Puchalska, Marlena Pietraniuk i Zbigniew Derewońko.

Publiczność miała okazję wysłuchać utworów z repertuaru Stanisławy Celińskiej, Bułata Okudżawy, Iwony Niedzielskiej i Edyty Geppert. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali, koncert był również transmitowany online.

W sobotę, 27 czerwca został rozstrzygnięty „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek”. Jury pierwszym miejscem nagrodziło Błażeja Bachorka, drugie miejsce zajęła Zosia Komuda, trzecie Julia Bachorek oraz Lena i Staś Boruciak. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie w konkursie Pawłowi Derewońko. Po rozstrzygnięciu konkursu, zgodnie z tradycją wianki zostały puszczone przez dziewczęta na wodę.

Fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj