W nocy z czwartku na piątek (25/26 czerwca) funkcjonariusze policji poszukiwali skradzionego z komisu na terenie powiatu wysokomazowieckiego mercedesa. Mundurowi posiadali informację, że sprawcy poruszają się skradzionym mercedesem oraz mitsubishi. 

Pojazd został zauważony w Czyżewie. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto, jednak kierujący nie stosował się do ich poleceń. Zablokowano drogę, jednak kierowca mercedesa zatrzymał się jedynie na chwilę, po to by zacząć cofać i dalej uciekać. Przy tym manewrze sprawca próbował najechać na policjantkę.

Szczęśliwie funkcjonariuszka zdążyła odskoczyć i widząc, że kierujący nadal próbuje uciekać oddała strzał w przednie koło mercedesa. Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców powiatu ostrowskiego w wieku 42 i 31 lat.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Poza tym 42-latek usłyszał zarzut zmuszenia policjantki do zaniechania prawnej czynności służbowej, natomiast 31-latkowi udowodniono kradzież z włamaniem do ostrowskiego sklepu z odzieżą w kwietniu tego roku.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj