Fot. Wrota Podlasia

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży (WSPR SPZOZ) otrzymała trzy nowe ambulanse. Koszt zakupu pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 1,5 mln zł. i został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jedna z tych karetek trafi do filii łomżyńskiej WSPR w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzisiaj, 25 czerwca odbyło się przekazanie wozów z udziałem Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego. W uroczystości skierowania nowych ambulansów łomżyńskiej WSPR wzięli też udział m. in. Poseł na Sejm Lech Antoni Kołakowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski, wiceprzewodniczący Łukasz Siekierko, radni wojewódzcy Wanda Mieczkowska i Piotr Modzelewski, z-ca dyrektora departamentu zdrowia UMWP Monika Anna Borkowska, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, reprezentanci pogotowia z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa.

WSPR SPZOZ w Łomży jest jednym z 14 partnerów uczestniczących w projekcie „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”. Pogotowie otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 3,5 mln zł. Środki przewidziano m.in. na zakup ambulansów medycznych, zakup sprzętu, aparatury i wyposażenia dla zespołów ratownictwa medycznego oraz zakup środków ochrony osobistej.

Jeden z zakupionych ambulansów trafi do filii łomżyńskiej WSPR w Wysokiem Mazowieckiem, kolejny do Zambrowa, a trzeci pozostanie w pogotowiu w Łomży. Karetki zostaną włączone do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego po otrzymaniu stosownych zezwoleń. Przekazanie pojazdów odbyło się w czwartek (25.06) z udziałem Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

Zakupione przez WSPR w Łomży ambulanse typu C zostały wyprodukowane na bazie samochodu Mercedes Benz Sprinter 419 i zostały wyposażone w nosze Medirol Extero, krzesełko kardiologiczne PENSI, defibrylator ZOLL X Series.

Projekt pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego” jest realizowany na kwotę ponad 56,1 mln zł przy udziale 90 % dofinansowania w kwocie 50,4 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Fot. Wrota Podlasia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj