Co roku 23 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Ojca. Choć nie jest tak popularny jak Dzień Matki, to jednak równie ważny.

Dzień Ojca po raz pierwszy na świecie obchodzono w 1910 roku w USA dzięki Sonorze Smart Dodd, którą wraz z 5 rodzeństwa wychowywał samotny ojciec. Do Polski święto dotarło w 1965 roku i od tego czasu obchodzone jest 23 czerwca. W większości krajów na świecie dzień ojca przypada na trzecią niedzielę czerwca. Najpóźniej świętowany jest w Estonii, ponieważ tam tatusiowie na życzenia muszą czekać aż do drugiej niedzieli listopada.

Mimo różnych dat, w każdym kraju jest to dzień wdzięczności okazywanej swoim ojcom.

Rola ojca jest tak samo istotna, jak rola mamy w żuciu dziecka. Zdaniem psychologów, to właśnie oni wytyczają granice, uczą wykonywania obowiązków i ponoszenia konsekwencji. Stawiają wymagania, ucząc w ten sposób, jak pokonywać życiowe trudności. Miłość ojcowska inspiruje do pracy nad sobą, do samodoskonalenia, rozwijania umiejętności. Ojcowie kładą większy nacisk na współzawodnictwo i samodzielność. Tata stanowi też pierwszy wzorzec męskości dla syna i córki.

Pamiętajcie dzisiaj o swoich tatusiach!

A cała redakcja wszystkim ojcom życzy samych pogodnych dni i mnóstwo uśmiechu nie tylko od święta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj