Fot. MSWiA

Akcja „Bitwy o wozy 2020” ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Gmina, która uzyska najwyższą frekwencję w województwie, otrzyma nowoczesny samochód pożarniczy dla strażaków OSP. To także szansa dla gmin z powiatu wysokomazowieckiego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem.

– „W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.” – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.

O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Cała akcja została nazwana „Bitwy o wozy 2020” i jej celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego udziału w najbliższych wyborach prezydenckich. Wiceminister Maciej Wąsik wyjaśniał, że swój wkład w to powinni włożyć również wójtowie, burmistrzowie czy też radni ze wszystkich opcji politycznych. Swoimi działaniami mają zachęcić mieszkańców do udania się 28 czerwca do urn, gdyż może to przynieść dla nich znaczną korzyść.

Szansa dla gminy z powiatu wysokomazowieckiego

W naszym regionie bardzo dużą szansę na otrzymanie samochodu ratowniczo-gaśniczego ma gmina Kulesze Kościelne. Od wielu lat, w trakcie każdych wyborów, notowana jest tam jedna z najwyższych frekwencji w kraju. Pięć lat temu wyniosła ona 64,49%. To właśnie po wyborach w 2015 roku Kulesze Kościelne zasłynęły na całą Polskę jako gmina z największym w kraju poparciem dla PiS. A to nie bez powodu. W wyborach w 2015 roku aż 94% mieszkańców uznało tam, że chce, by to Andrzej Duda został prezydentem Polski.

Jednak gmina Kulesze Kościelne nie jest jedyną, gdzie notuje się znacznie wyższą niż średnia krajowa frekwencję. W ostatnich wyborach prezydenckich były to m.in. gminy Nowe Piekuty i Klukowo.

Rozstrzygnięcie „Bitwy o wozy 2020” nastąpi wkrótce. Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj