Punktualnie o 10:00 spod Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem wyruszył IV 24-godzinny Wysokomazowiecki Maraton Rowerowy. Ponad 70 cyklistów będzie przez całą dobę krążyć ulicami miasta oraz gminy Wysokie Mazowieckie, a także gminy Kulesze Kościelne. Długość jednej pętli wynosi 34,2 kilometry.

Maraton rozpoczął się dzisiaj, 20 czerwca. Na linii startu pojawiło się 75 uczestników, którzy punktualnie o godzinie 10.00 wyruszyli spod Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy Ludowej.

– “Chętnych pewnie byłoby koło 200, ale nie byliśmy w stanie logistycznie tego opanować, dlatego tak to wychodzi, że nie wszyscy jadą ci, co by chcieli” – powiedział nam Tadeusz Wróblewski, pomysłodawca maratonu.

Kolarze nie przyjechali jedynie z Wysokiego Mazowieckiego czy najbliższych okolic. Na trasie pojawili się też uczestnicy z Olsztyna, Poznania czy Iławy.

Rywalizacja odbywa się na trasie Wysokie Mazowieckie – Gołasze Puszcza – Gołasze Mościckie – Kulesze Kościelne  – Czarnowo Biki – Gołasze Mościckie – Osipy Lepertowizna – Wysokie Mazowieckie.

W tegorocznej edycji maratonu połączona jest z akcją Kilometry Pomocy, a zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Adasiowi i Kubie.   

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, serwis techniczny i mobilny serwis pomocowy. Przez całą dobę funkcjonować będą dwa punkty kontrolne i dwa punkty żywieniowe. Zakończenie maratonu w jutro, 21 czerwca o godzinie 10.00.

Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie dyplomów, medali i upominków organizatorzy planują na godzinę 11.45. Imprezie patronują Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie i Prezes Podlaskiego Okręgowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj