Najdłuższa, najważniejsza i w najgorszym stanie. Droga krajowa nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem, bo o niej mowa, w ciągu najbliższych dwóch lat zmieni się nie do poznania. O 60 milionów złotych zwiększyła się bowiem pula środków na przebudowę czterokilometrowego odcinka tej drogi.

Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podpisał dzisiaj, 19 czerwca program inwestycji na tzw. przejście przez Wysokie Mazowieckie. Dzięki temu budżet inwestycji zwiększył się o 60 milionów złotych. Mieszkańcy od wielu lat czekali na taką wiadomość.

Tzw. przejście przez Wysokie Mazowieckie obejmie przebudowę konstrukcji drogi krajowej nr 66 do nośności 11,5 tony na oś, wykonanie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów (z budową lewoskrętów na skrzyżowaniach zwykłych), przebudowę istniejących skrzyżowań z drogami poprzecznymi, budowę trzech nowych rond na skrzyżowaniach oraz nowego mostu nad rzeką Brok.

Poza tym w ramach nadchodzącej inwestycji powstaną też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo–rowerowe, przejścia z tzw. azylem dla pieszych oraz wysepki kanalizujące ruch. Przebudowaniu ulegnie również infrastruktura techniczna, w tym oświetlenie drogowe, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieci elektroenergetyczne, powstanie kanał technologiczny. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa wraz z urządzeniami oczyszczającymi oraz zbiornik retencyjno-odparowujący na wody deszczowe.

Cała inwestycja będzie realizowana przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy partycypacji kosztów przez samorząd Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Polską Grupą Energetyczną.

– „Powiedzieć jesteśmy szczęśliwi to chyba za małe jeszcze słowo, ponieważ o tę drogę już staraliśmy się wiele lat (…) Jest długo oczekiwaną inwestycją, dlatego że 400 tirów dziennie dojeżdża do Mlekovity właśnie tą drogą, mamy tu w pobliżu kościół, mamy szkolę podstawową (…) czyli teren jest bardzo niebezpieczny” – powiedział nam Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy drodze krajowej nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem burmistrz Siekierko dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Głos zabrał także Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

– “Cieszę się bardzo, że przy naszej współpracy, współpracy rządowej i samorządowej, ale także Spółki Skarbu Państwa ta droga zostanie zmodernizowana. Podkreślam to słowo współpraca, bo współpraca jest nieodwodzoną czynnością, która pozwala na szybsze, sprawniejsze realizowanie inwestycji drogowych” – mówił wiceminister Weber.

Przebudowa drogi krajowej nr 66 na terenie miasta Wysokie Mazowieckie ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, wydane w lipcu ubiegłego roku. Koszt całego zadania szacuje się na ok. 85 mln zł. Podpisany dzisiaj aneks do Programu Inwestycji pozwala na ogłoszenie przetargu, które planowane jest jeszcze w lipcu tego roku. Inwestycja realizowana ma być w latach 2021-2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj