Fot. KPP Wysokie Mazowieckie

Za nami długi czerwcowy weekend. Jak zawsze na straży bezpieczeństwa wypoczywających stały służby mundurowe.

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z KPP w Wysokiem Mazowieckiem. Od środowego popołudnia odnotowano 8 kolizji drogowych, a także jeden wypadek, o którym pisaliśmy [link]. W ramach działań „Bezpieczna droga” policjanci skontrolowali stan trzeźwości 156 kierowców, z czego zatrzymano 2 nietrzeźwych. Jeden kierujący był po spożyciu alkoholu. Mundurowi sprawdzili 172 pojazdy i zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych. Na drogach naszego powiatu w ubiegły długi weekend ujawniono 146 wykroczeń, a 6 osób wsiadło za kierownicę swoich samochodów nie posiadając uprawnień.

Poza akcją „Bezpieczna droga” funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Wylegitymowanych zostało 366 osób oraz skontrolowano 63 pojazdy. Rowerzyści byli sprawdzani pod kątem posiadania legalności swoich rowerów. Jeden z nich był nietrzeźwy. W ciągu całego weekendu policjanci kontrolowali bagaże oraz pouczali osoby legitymowane.

Pracowity weekend mieli również wysokomazowieccy strażacy. Od czwartku uczestniczyli w gaszeniu 5 pożarów. Na terenie powiatu zgłoszenia dotyczyły pożaru drewnianego domu, stodoły a także ściółki leśnej. Wyjeżdżali 26 razy do miejscowych zagrożeń, z czego 15 dotyczyło przewróconych na skutek burzy drzew. Dwa razy udzielali pomocy przy zdarzeniach drogowych, jedno zgłoszenie dotyczyło plamy oleju na drodze. Poza tym Państwowa Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem miała 8 wyjazdów związanych z obsługą namiotów rozstawionych przy szpitalu w związku z koronawirusem. Odnotowano też jeden fałszywy alarm. W ciągu całego weekendu zadysponowane do pomocy były również prawie wszystkie jednostki OSP z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj