10 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II odwiedził Drohiczyn w trakcie swojej VII pielgrzymki do kraju i słowami „Witaj ziemio podlaska” powitał tłumy zebrane w dolinie Góry Zamkowej. W 21. rocznicę tego wydarzenia otwarto wystawę „Nasze spotkanie z Papieżem” w ramach projektu „Ciechanowiec dla Jana Pawła II”.

Wizyta papieża Jana Pawła II na pewno zapadła w pamięć mieszkańców diecezji drohiczyńskiej. W 21. rocznicę tego wydarzenia Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia” korzystając z gościnności i wsparcia Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu rozpoczęło realizację projektu „Ciechanowiec dla Jana Pawła II” oficjalnym otwarciem wystawy pt. „Nasze spotkanie z Papieżem”.

Wystawa przedstawia zdjęcia ze spotkań mieszkańców dekanatu ciechanowieckiego z św. Janem Pawłem II na przestrzeni lat 1974-2004 i dostępna jest zwiedzającym w kościele p.w. Wszystkich Świętych na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy udostępnili prywatne zbiory fotografii, odwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć galerię wspomnień związanych ze spotkaniami z Karolem Wojtyłą w 1974 roku podczas pożegnania cudownego obrazu Matki Bożej Królowej Polski, wizyty papieża w Drohiczynie oraz wielu prywatnych spotkań mieszkańców Ciechanowca i okolic z Janem Pawłem II.

„Ciechanowiec dla Jana Pawła II” to już drugi projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Harmonia”, a jego celem jest włączenie mieszkańców dekanatu Ciechanowieckiego w ogólnopolskie obchody roku Jana Pawła II oraz integracja społeczności lokalnej, zachęcenia do rozwoju zainteresowań, kreatywności i zdolności. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Podlaskie lokalnie” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków FIO na lata 2014-2020.

Fot. Stowarzyszenie “Harmonia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj