Kibice SPR-u Nowe Piekuty oraz KS Sokoły wspierają personel wysokomazowieckiego szpitala w związku z zagrożeniem, jakie stanowi koronawirus. Fani, po przeprowadzonej internetowej zbiórce, przekazali środki ochronne dla tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu z pandemią.

Dokładnie miesiąc temu informowaliśmy, że na wojnę z koronawirusem poszli kibice drugoligowego klubu piki ręcznej SPR-u Nowe Piekuty oraz występującego w klasie okręgowej piłki nożnej klubu KS Sokoły. Zorganizowali oni internetową zbiórką. Zapowiadali wówczas, że za zebrane pieniądze kupią środki ochrony dla pracowników medycznych Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.

Słowa dotrzymali, bowiem dziś o godzinie 10:30 udali się do wysokomazowieckiego szpitala, gdzie przekazali zakupione rzeczy do walki z koronawirusem.

– „Postanowiliśmy, że najpotrzebniejsze rzeczy przekażemy ratownikom medycznym, którzy są najbardziej narażeni.” – informują kibice.

Łącznie dzięki internetowej zbiórce udało im się zebrać 2381 zł, za co udało się zakupić:

  • 600 szt. rękawiczek nitrylowych
  • 250 szt. maseczek jednorazowych
  • 30l płynów i żeli do dezynfekcji
  • 20 szt. kombinezonów ochronnych.
  • 85l wody do picia

– „Dziękujemy wszystkim kibicom oraz innym osobom, które zasiliły naszą zbiórkę! Szczególne podziękowania dla kibiców z KS Sokoły, którzy chętnie pomagali nam w przeprowadzeniu zbiórki jak i zakupie rzeczy.” – przekazują organizatorzy zbiórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj