Kobieta z powiatu hajnowskiego, a także dwie kobiety i mężczyzna z powiatu bielskiego są zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. Tak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Biuro Wojewody Podlaskiego.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • starsza kobieta z powiatu hajnowskiego
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego
  • dwie starsze kobiety z powiatu bielskiego

Wszyscy są hospitalizowani w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

W sumie w województwie podlaskim jest już 365 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Wśród nich jest 36 mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. Są to:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o 144 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci czterech osób. Od początku epidemii zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono w Polsce u 11 761 osób, a 539 pacjentów zmarło. Dobrą informacją jest fakt, że dziś (27 kwietnia) przyrost zgonów był najniższy od Wielkiego Piątku (10 kwietnia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj