Taką informację podał Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. W komunikacie przekazał, że chodzi o „znanego lekarza rodzinnego z ul. Szpitalnej 2”.

Mamy kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie wysokomazowieckim. Taką informację przekazał starosta Bogdan Zieliński. Informacja jest o tyle istotna, że chodzi o znanego w Wysokiem Mazowieckiem lekarza rodzinnego.

– „Mamy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wysokiem Mazowieckiem. Piszę o tym z konieczności, ponieważ osoba ta jest znanym lekarzem rodzinnym z ul. Szpitalnej 2. Ze względów oczywistych nie podaje danych personalnych, ale wszyscy niemal w mieście o tym mówią i się nie mylą.” – przekazał w komunikacie starosta.

Włodarz Powiatu prosi wszystkie osoby, które miały w ciągu ostatnich 2 tygodni kontakt z lekarzem o zgłaszanie tego faktu do sanepidu w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie będzie to weryfikowane. Obecnie wszystkie gabinety lekarzy rodzinnych z ul Szpitalnej 2 zostały zamknięte na czas kwarantanny, a wszyscy pacjenci mogą skorzystać w tym czasie z porad w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.

– „Na chwile obecną kwarantanną objętych zostało ok. 50 osób z uwagi na kontakt z panem doktorem, w tym 5 osób ze szpitala. Nasz szpital pracuje normalnie, nie są zamknięte żadne oddziały.” – przekazał starosta Bogdan Zieliński.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa personelu medycznego od dzisiaj przed wysokomazowieckim szpitalem ustawiane są namioty, celem wstępnej oceny chorych zgłaszających się do placówki.

– „Bardzo proszę o nie uleganie panice, a jednocześnie błagam o stosowanie się do zaleceń dotyczących częstego i dokładnego mycia rąk, unikania spotkań i zachowania odległości, a także stosowania na co dzień środków ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawic.” – apeluje starosta.

W sumie w województwie podlaskim mamy 127 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj